Recenzje

Bydgoszcz, 14.11.2016r.

"... Ewę Witczak znam od wielu lat jako moją studentkę w klasie muzyki kameralnej, jak również jako koleżankę. Jej wartość jako wiolonczelistki oraz muzyka jest znakomita. Jest utalentowana, otwarta, ma dobry słuch i reakcje oraz kocha muzykę. Co można jeszcze oczekiwać? W razie pytań proszę się nie wahać i skontaktować ze mną!"

Michael Schmidt-Casdorff - flet traverso

 Orchestra of the 18th Century 

Warszawa, 08.09.2011r.

"Ewę Witczak poznałem jako bardzo obiecującą studentkę podczas wspólnego projektu połączonych sekcji muzyki dawnej
ZPSM im F. Chopina w Warszawie i AM im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest to osoba utalentowana, pracowita i serdeczna."

Jakub Kościukiewicz - wiolonczela barokowa

Warszawska Opera Kameralna

Akademia Muzyczna im. K. i G. Bacewicz w Łodzi

Toruń, 18.09.2011r,

"Pani Ewa Witczak jest jedną z najciekawszych wiolonczelistek młodego pokolenia. Swoje poszukiwania skoncentrowała na wykonawstwie muzyki dawnej, której idiom opanowała w stopniu zaskakująco wysokim. Obecnie jej sztuka wykonawcza jest jednym z najmocniejszych punktów zespołu Laboratoire de la Musique, z którym się związała.
Dwukrotnie mieliśmy okazję gościć panią Ewę na koncertach w Toruniu i za każdym razem były to nadzwyczaj udane koncerty. Już dziś - odpowiadając na sugestie publiczności wpisaliśmy jej występ przyszłorocznego harmonogramu Akademii Cichej Muzyki i
planujemy kolejne inicjatywy związane z jej osobą. Na uwagę zasługuje fakt, ze pani Witczak służy przykładem i wsparciem merytorycznym dla młodszych adeptów wiolonczeli z naszego regionu, dla których stała się przykładem i wzorem do naśladowania."

 

Adam Willma

prezes Towarzystwa Bachowskiego w Toruniu

dziennikarz, publicysta Gazety Pomorskiej i
Nowego Dziennika (Nowy Jork)

Warszawa, 16.09.2011r.

 

"... Ewa Witczak to doskonała solistka i kameralistka z którą miałem przyjemność współpracować wielokrotnie. Jest przykładem tego, iż własna, ciężką pracą można dojść bardzo daleko. Jej chęć do pracy i zdobywania wiedzy, pogodne usposobienie i niebywała wrażliwość muzyczna zasługuje na najwyższe uznanie..."

 

Anton Birula - lutnia

Warszawska orkiestra Kameralna
 

Warszawa, 03.10.2011r.

"... Z dużym uznaniem obserwuję artystyczny rozwój Ewy Witczak. Jej talent, głęboka motywacja, pasja, zaangażowanie, znakomity warsztat wykonawczy, a także pracowitość i rzetelność zawodowa dają gwarancje znaczących osiągnięć artystycznych. Doskonaląc swoje muzyczne umiejętności pracuje pod kierunkiem wybitnych specjalistów polskich i zagranicznych, także na kursach, warsztatach i seminariach. Jej dotychczasowe sukcesy na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych są dowodem posiadania liczących się kwalifikacji i potencjału artystycznego. Ewa Witczak zdobyła szereg nagród i
wyróżnień jako solistka i kameralistka. Zapraszanie pani Ewy Witczak do kolejnych prestiżowych przedsięwzięć
muzycznych najlepiej świadczy o jej wysokim poziomie artystycznym."

prof. Urszula Bartkiewicz - klawesyn

Profesor zwyczajny Akademii Muzycznej 

im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Gdynia, 07.09.2011r.

"... Prowadzę koncerty Pani Ewy Witczak w formule on live. Jej sztuka wykonawcza zasługuje na najwyższe uznanie. W młodym wieku osiągnęła wybitną umiejętność gry na barokowej wiolonczeli. Ostatni koncert w toruńskim ratuszu, w trzecim dniu września, który miałem okazję prowadzić, potwierdził jej wyją!tkowe kwalifikacje w tej dziedzinie."

Piotr Orawski

dziennikarz Programu Drugiego Polskiego Radia,

muzykolog, absolwent Instytutu Muzykologii

Uniwersytetu Warszawskiego,

laureat Złotego Mikrofonu Polskiego Radia

Berlin, 14.11.2016r.

"... Znam Ewę Witczak od wielu lat. Zagraliśmy razem kilka koncertów, więc mogę powiedzieć na pewno, że jest ekstrawertycznym, młodym muzykiem i bardzo radosną oraz otwarta osobą. Jej wysokie kwalifikacje w grze na wiolonczeli potwierdza jej szeroki zakres możliwości, jej dobry smak stylistyczny, jej głęboka wiedza i gruntowne wykształcenie w zakresie muzyki dawnej oraz jej nieodparta ekspresja muzycznej wypowiedzi. Ewa jest bardzo zaangażowaną i społeczną osobą."

Daniel Deuter - skrzypce barokowe

Batzdorfer Hofkapelle

 CordArte 

Bydgoszcz, 04.08.2012r.

"... Ewa Witczak jest bardzo utalentowanym muzykiem. Jest najlepszą studentką w mojej klasie wiolonczeli w Bydgoszczy. Wygrała wiele nagród na konkursach barokowych oraz równolegle na konkursach z wiolonczeli współczesnej. Jest równie bardzo dobra w muzyce kameralnej. Jest mądra i uczy się nowych rzeczy bardzo szybko. Ma dużą wiedzę na temat muzyki barokowej i stale ją rozwija uczestnicząc w kursach muzycznych oraz czytając dużo książek dotyczących muzyki barokowej."
 

Markus Moellenbeck - wiolonczela barokowa

Musica Antiqua Köln

Arcangelo Trio

Musiciens du Louvre - Marc Minkowski

Freiburg Baroque Orchestra 

La SEASON Frankfurt 

Capella Augustina