Ewa Witczak

wiolonczela

 

Recenzje

Tam wiedzą, co dobre!

 ​

(...) Nie co dzień mamy okazję słuchać barokowej wiolonczeli o kiszkowych strunach o mniejszym niż zwykle naciągu oraz specjalnie skonstruowanym smyczku. Sonata D-dur Telemana brzmiała na niej stylowo i inaczej niż na zwykłej wiolonczeli. Wspomagając basso continuo w pozostałych pozycjach programu instrument ten pełnił swa rolę na tyle satysfakcjonująco, iż nawet nie tęskniło się za violą da gamba.

 

Włodzimierz Ślęzak

Barok pod lupą, czyli napromieniowanie muzoaktywne

 

Cztery wybitne artystki, dwoje wytrawnych muzyków, genialne kpie instrumentów dawnych, czyli muzyka w pięknym wydaniu. Letni wieczór w ewangelickim kościele, wydał sie wyjątkowow gorący, ponieważ wypełniła go muzyka  zespołu Laboratoire de la Musique

 

Koncert z udziałem zespołu Laboratoire de la Musique, uznawanego za jeden z najlepszych zespołów barokowych w Polsce, to wydarzenie zawsze niesztampowe.

 

Zespół tworzą artyści posiadający doświadczenie w rekonstruowaniu rzeczywistości formalnej w muzyce baroku. Dokonują swoistej interpretacji dawnych dzieł i prezentuja słuchaczom unikatową miksturę dźwięków, barw, brzmień, a wszystko odziewają w barokową dosłowność. Pogratulować koncepcji.

 

Anna Świerzyńska

N E W S

​Audycja w Radiu PiK
 
22/07/2015

Wywiad z Laboratoire de la Musique

podczas niedzielnego programu Śniadanie z Muzami

w Radiu PiK.

 

 

 

Ewa witczak cello wiolonczela Bydgoszcz barok

"The cello is like a beautiful woman who has not

grown older, but younger with time, more slender,

more supple, more graceful."

~ Pablo Casals

© 2012 by Ewa WItczak. All rights reserved.

  • w-facebook
  • w-youtube