"The cello is like a beautiful woman who has not

grown older, but younger with time, more slender,

more supple, more graceful."

~ Pablo Casals

© 2012 by Ewa WItczak. All rights reserved.

Ewa Witczak

wiolonczela

 

  • w-facebook
  • w-youtube

Barok pod lupą, czyli napromieniowanie muzoaktywne

 

Cztery wybitne artystki, dwoje wytrawnych muzyków, genialne kpie instrumentów dawnych, czyli muzyka w pięknym wydaniu. Letni wieczór w ewangelickim kościele, wydał sie wyjątkowow gorący, ponieważ wypełniła go muzyka  zespołu Laboratoire de la Musique

 

Koncert z udziałem zespołu Laboratoire de la Musique, uznawanego za jeden z najlepszych zespołów barokowych w Polsce, to wydarzenie zawsze niesztampowe.

 

Zespół tworzą artyści posiadający doświadczenie w rekonstruowaniu rzeczywistości formalnej w muzyce baroku. Dokonują swoistej interpretacji dawnych dzieł i prezentuja słuchaczom unikatową miksturę dźwięków, barw, brzmień, a wszystko odziewają w barokową dosłowność. Pogratulować koncepcji.

 

Anna Świerzyńska

​Audycja w Radiu PiK
 
22/07/2015

Wywiad z Laboratoire de la Musique

podczas niedzielnego programu Śniadanie z Muzami

w Radiu PiK.

 

 

 

Recenzje

Tam wiedzą, co dobre!

 ​

(...) Nie co dzień mamy okazję słuchać barokowej wiolonczeli o kiszkowych strunach o mniejszym niż zwykle naciągu oraz specjalnie skonstruowanym smyczku. Sonata D-dur Telemana brzmiała na niej stylowo i inaczej niż na zwykłej wiolonczeli. Wspomagając basso continuo w pozostałych pozycjach programu instrument ten pełnił swa rolę na tyle satysfakcjonująco, iż nawet nie tęskniło się za violą da gamba.

 

Włodzimierz Ślęzak

N E W S

Ewa witczak cello wiolonczela Bydgoszcz barok